Дома Тагови баклава ролнички

Таг: баклава ролнички

БАКЛАВА РОЛНИЧКИ СО ГРИЗ И ОРЕВИ: Малку полесна верзија, како колач...

Се знае дека оригиналната баклава е само со ореви, но испробајте ја и оваа верзија во која корите се премачкуваат со една интересна смеса...

БАКЛАВА КАКО ОД ТУРЦИЈА: Професионалните готвачи додаваат 1 состојка која го...

Познатиот готвач и слаткар Пол Холивуд ги знае сите тајни на источната кујна, па откри дека во рецептот за баклава мора да вклучи една...

„Пробав и не згрешив“: Баклавата со ореви и плазма е највкусната...

Сите знаеме дека оригиналната баклава се приготвува само со ореви, но има и други видови на баклави кои едноставно мора да ги пробате, зошто...

НАЈУБАВАТА БАКЛАВА: славниот готвач додава 1 лажица од оваа состојка за...

Познатиот готвач и слаткар Пол Холивуд ги знае сите тајни на источната кујна, па откри дека во рецептот за баклава мора да вклучи една...

Баклава каква досега не сте пробале – сите ќе ви бараат...

I РЕЦЕПТ: Штрудла-баклава со јаболка и готови кори, толку е убава и вкусна, а се приготвува многу брзо. Фото и рецепт: Зорка Јанчева –...

Најубавата баклава со ореви и гриз – неодоливи ролнички – посна

За Нова година и Божиќ задолжителна е баклавата, една од највкусните шербетни колачи. Баклавата класично се приготвува со многу ореви и редени кори, сечена...

Најубавата баклава со ореви и гриз, многу практична за послужување

Баклава ролнички со ореви и гриз – Посно. Потребни состојки: 500 г тенки кори за фил: 300 г мелени ореви 100 мл масло 100 мл вода 2 кесички ванилин шеќер 4 лажици...