Дома Тагови Бајадера торта

Таг: Бајадера торта

Бајадера торта – исклучителна комбинација од плазма, лешник и чоколадо

Бајадера тортата припаѓа во редот на класичните торти кои често се правеле, но сега се малку подзаборавени. Време е да се врати овој рецепт...

ГЛАМУРОЗНА БАЈАДЕРА: Торта која е готова за 15 минути

Бајадера торта, самиот назив најавува еден многу вкусен гламурозен десерт. Вкусот никој досега не го оставил рамнодушен, просто, секој залак се топи во уста....

БАЈАДЕРА ТОРТА: Совршена кремаста торта, многу ја сакам

Оваа торта е мојата омилена и редовно ја приготвувам за родендени и други пригоди кога сакам да ги изненадам најмилите. Вкусот е незаменлив. Ако...

Бајадера за 10 минути, толку лесно се приготвува што и дете...

Рецепт и видео презентација на Сара од Мои Домашни Рецепти - Бајадера за 10 минути. Оваа торта може да ја приготвувате за секој ден,...

Колач со вкус на бајадера – се прави за само 20...

Рецепт и видео презентација на Сара од Мои Домашни Рецепти – Колач со вкус на бајадера. За да го приготвите овој вкусен колач ќе...