Дома Тагови бадем

Таг: бадем

Шведски божиќен пудинг од ориз или сутлијаш со 1 бадем –...

Фото и рецепт на Александа Босиоцич Дроњич – Шведски божиќен пудинг од ориз (Swedish Christmas Rice Pudding) или fancy сутлијаш : - ) Пудингот од...

СНЕЖНИ БОЖИЌНИ ТОПЧИЊА – не ви треба рерна

Божиќните колачи, бисквити и други слатки се задолжителни на празничната трпеза, а овој Божиќ можете да го збогатите со овие прекрасни снежни топчиња кои...

ЛЕК за исцрпен организам од болести на белите дробови

Овој рецепт првенствено е наменет за ослабен организам, имунитет, за закрепнување од потешки болести, за јакнење после операции или после хоспитализација. Исто така, смесата е...

Царево око – топчиња полнети со смокви и ореви

Потребни состојки: 400 г петит кекси 100 мл вода 200 г шеќер 1 ванилин шеќер 150 г путер/маргарин 50 г црно чоколадо 20-25 парчиња суви смокви (во зависност од тоа дали...

Имам 50 години и овој пијалак ми помогна да ја елиминирам...

Овој неверојатен смути содржи голема количина здрави хранливи материи и соединенија кои имаат силни анти-воспалителни својства кои можат да ја ослеснат болката во зглобовите....

Мешавина која помага при ослабен имунитет

Овој рецепт првенствено е наменет за ослабен организам, имунитет, за закрепнување од потешки болести, за јакнење после операции или после хоспитализација. Исто така, смесата е...