Дома Тагови автофагија

Таг: автофагија

ДО ЛЕТО ЌЕ ИЗГЛЕДАТЕ КАКО АВИОН: Д-р Сашо откри 4 важни...

Летото е пред нас и сè повеќе луѓе почнуваат да размислуваат за својата исхрана, се качуваат на вага, ги пробуваат ланските летни алишта и...

Д-р Драган Иванов: Доколку сакате да ги намалите килограмите, применете автофагија...

Автофагија е многу позната диета со која многумина се обидуваат да се ослободат од вишокот килограми, додека други се одлучуваат да ја испробаат од...

Ова ретко кој ќе ви го каже: Со гладување може да...

Марк Метсон, еден од најпознатите невронаучници објасни дека постот е подобар од било кој лек произведен од фармацијата и нагласи дека придобивките од постењето...