Дома Тагови атеросклероза

Таг: атеросклероза

Д-Р ЧУБРИЛО ГО PAЗБИ МИТОТ ЗА ЈАБОЛКОВИОТ ОЦЕТ: вака се пие...

Кога храната не се вари правилно, таа подлежи на размножување на бактерии, габи или паразити, микроорганизми на кои им одговара таква средина за живот....

Сувите јаболка го намалуваат холестеролот за 20-25%, исто како и некои...

Добро би било вкупниот холестерол да не биде поголем од 5 mmol/L, а за да го одржувате под контрола пожелно е да ги јадете...

Д-р Томиќ за аортна аневризма: Еве како настанува болеста која е...

Доктор и Началник на Клиниката за васкуларна и ендоваскуларна хирургија открива како да ја препознаете аневризмата, особено ако дошло до нејзино пукање. “Аортата е најголем...

5 непознати симптоми на затнати крвни садови: 80% од срцевите болести...

Лекарите опоменуваат: дури и еректилната дисфункција и болката во листовите може да укажуваат на проблеми со кардиоваскуларниот систем. Навремено спречување на развојот на болестите на...

Еликсир против висок крвен притисок – ги чисти крвните садови и...

Фото и рецепт: Дијана Поповиќ Кога ќе прочитаме дека некој природен лек содржи лук, веднаш го прескокнуваме, зошто не сакаме да “смрдиме” и сите да...

Листот од бршлен во мали количини лекува полипи, бубрези, првут, атеросклероза

Луѓето кои имаат валгус на стапалото, обично имаат болни калуси и тврда кожа, со што имаат големи потешкотии при одењето. Добро иситнети четири свежи листови...

Сируп од липа: за атеросклероза и висок крвен притисок, за настинки...

Рецепт од читател Подолу во текстот, после објаснувањето за својствата и дејствата на липата, можете да ги прочитате класичните рецепти за приготвување на сируп и...

40-дневен режим за одзатнување на крвните садови

За ослободување од токсините во крвта, зголемување на еластичноста на крвните садови и нивно чистење од наслаги, се препорачува нивно прочистување кое може да...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"