Дома Тагови акни

Таг: акни

Што и да изедете веднаш ви се лепи на стомакот и...

Ако боледувате од синдром на полицистични јајници, веројатно сте доживеале различни промени во организмот, од кои една најдрастично се истакнува, а тоа е промена...

Чудесен ефект: Во јогуртот додадете две состојки и нанесете на лице

Благодарение на оваа маска ќе имате блескава кожа без акни и темни дамки. Покрај тоа што можете да ги јадете состојките (познавачите велат: она што...

Мевлем за лекување на акни и митесери – кажете им збогум...

Мед и цимет – добитна комбинација... Оваа лековита комбинација се користи за лекување за многубројни болести и состојби на организмот, но за лекување на акни,...

За слабокрвност: мелени ореви со мед и цимет – одлична комбинација!

Мелениот орев во комбинација со мед претставува одличен природен лек чија лековитост не може да се спореди ниту со најмоќните фармацевтски производи. Оваа вкусна комбинација...

Гел од 2 состојки – лекува стрии, пеги, акни, лузни, псоријаза,...

Кога станува збор за кожни болести како што се егзема, псоријаза, осип, иритирана или само сува кожа, веројатно сте слушнале дека многу помага билката...

Најлековитите билки на светот – Темјан

Темјанот е ароматична смола која се добива од Boswellia, дрво кое расте во Азија и Африка. Повеќето од нас знаат од церемониите во црква што...

ОВА СИТЕ ГО ИМАМЕ ДОМА: Ги решава болките во грло, првутот,...

Има анти-воспалителни својства, ги забавува дигестивни ензими и го регулира нивото на шеќерот во крвта ... ​ Можеби не сте знаеле, но јаболковиот оцет содржи киселина,...