Дома Тагови 5 дневна диета

Таг: 5 дневна диета

Петдневна диета пред Божиќ – Брзо и ефикасно чистење на организмот,...

Понекогаш, колку и да не ни се допаѓа, мораме навистина брзо да ocлабеме и да се ocлободиме од вишокот килогpaми. Но, тоа и не...

ПЕТ ДЕНА СО ЈАВОРОВ СИРУП – Ќе се намали и најтврдокорниот...

Чистиот јаворов сируп содржи повеќе од 20 лековити својства, додека некои истражувања ги докажуваат неговите антиканцерогени и антибактериски својства. Јаворовата кора е богата со...

Петдневна детоксикација на организмот која ги топи килограмите како снег

Здравиот начин на исхрана е еден од основните принципи при спроведување на детоксикационен режим на исхрана. Надворешни агенси кои влијаат негативно на нашиот организам...

Лекови од компир за желудник, очи, висока Т, акни, изгореници, срце

Еден човек годишно може да изеде просечно 72 килограми компир. Овој зеленчук може да се приготвува на многу различни начини и многу е вкусен,...