Дома Тагови 15 минути

Таг: 15 минути

Освежителна плазма торта со вишни и нутела, за само 15 минути...

Рецепт и видео презентација на CooKing - Освежителна плазма торта. направете преубава освежителна торта со неколку состојки (плазма, вишна и нутела) за само 15...

Татко ми го правеше овој колач за 15 минути, без печење!...

Потребни состојки: 1 литар млеко 7 лажици шеќер 4 белки 8 лажици гриз За пудинг: 1 литар млеко 2 пудинг од ванила 8 лажици шеќер 4 жолчки 2 шлаг пена Малини Бисквити Постапка: Наредете ги бисквитите на дното...

15 минутен колач со јагоди и плазма бисквити – брзо, вкусно,...

Потребни состојки: 300 г петит бисквити 3 пудинг од ванила 10 лажици шеќер 1 литар млеко 200 г путер 4 лажици кисела павлака 500 г свежи јагоди 200 мл слатка павлака за...