Прстите на мама почнаа да и се вкочануваат кога наполни 50, а една медицинска сестра и го предложи ова

Мајка ми имаше 50 години кога повремено почнаа да и се вкочануваат рацете, а честопати се жалеше и од силни главоболки.

Бевме на испитување по лекари, а една медицинска сестра, пријателка на жената која нè препорача, и предложи еден едноставен третман.

Мајка ми немаше што да изгуби, па затоа го примени и советот на оваа медицинска сестра.

Таа и рече: “Ако ви се вкочануваат прстите на рацете или нозете, тоа укажува дека имате васкуларни здравствени проблеми. Знам еден лек кој може да ти помогне, а ако не е така, дојди повторно за недели да се видиме.”

Потребни состојки:

1/3 чаша (од 200 мл) ленено семе
1 литар вода

Постапка:

Препаратот се приготвува одвечер. Една третина обична чаша наполнете со ленено семе и прелијте го со еден литар вода. Оставете да зоврие, а потоа намалете на најниската температура и оставете да се вари 2 часа.

Оставете така поклопено да излади преку цела ноќ, а потоа процедете ја содржината следното утро. Ќе добиете 850 мл течност која е лигава, односно личи на желе. Можеби на изглед нема да ви се допадне, но оваа желатинеста материја нема ниту мирис, ни вкус.

КАКО СЕ КОРИСТИ:

Резултирачкиот волумен на лекот е дизајниран за 5 дена. Неопходно е да се зема на празен стомак 2 пати на ден – наутро и навечер – 80-85 мл (една третина чаша).

За максимален ефект, зголемете го текот на 15 дена. Потоа направете пауза 3 месеци и, доколку е потребно, повторете го курсот.

Како што можете да забележите, производот е евтин и лесен за подготовка. На овој начин секој може да си ги подобри своите крвни садови и да го прочисти организмот.

Резултатот дефинитивно ќе го почувствувате, бидејќи не само што ќе се подобри вашето здравје, туку и вашиот изглед ќе биде видно подобрен: вашата кожа и коса ќе го вратат некогашниот сјај.

Loading...