Одличен рецепт, брзо запишете си го: Елиминира болка во колена и зглобови, а може и здрави да го пијат

Според некои корисници, олеснување и намалување на болките почувствувале за само пет дена редовна консумација на овој лековит напиток.

Изненадувачки вкусниот и ефикасен напиток е многу хранлив, бидејќи содржи висока концентрација на витамин Ц, бромелаин, силициум и магнезиум. Многу едноставно се приготвува.

Потребни состојки:

1 шолја (250 мл) вода
7 г цимет во прав
2 шолји сечкан ананас
1 шолја овесни снегулки
1 шолја свежо исцеден сок од портокал
40 г мелен сиров бадем
40 г мед

Постапка:

Прво сварете ги овесните снегулки. Само додадете малку топла вода и оставете да се изладат. Потоа исечкајте го ананасот и сомелете го или изблендирајте го, па во него додадете го набубрениот овес, мед, цимет, мелени бадеми и вода.

Миксајте ја содржината додека да добиете мазна изедначена смеса.

Ако патите од било кој вид на болки во зглобови, а сакате и дополнително да ги зајакнете лигаментите и тетивите – тогаш дефинитивно мора да го пробате и редовно да го консумирате овој вкусен, а лековит напиток.

Претходна статијаМешавина со коприва: 2 лажици дневно лекуваат мигрена, жолчка, црн дроб и пореметување на спиењето
Следна статијаКоја е мајката на детето? Левата или десната жена? Психолошки тест кој ве разоткрива до срж