Не можев да одам од што бев дебела, а сега трчам како млада девојка! Ова семе чуда прави…Ако имате проблем како мојот – вишок килограми, мојот рецепт ќе ви помогне да слабеете 2 кг неделно, здраво и ефикасно.

Ќе ги исчистите цревата и ќе го смалите го желудникот. Оваа течност има својства да раствори сè што сте изеле во текот на денот!

Едноставен лек направен од кумин и ѓумбир, благодарение на кој ќе имате добро расположение и енергија, како и ќе го исчистите организмот. Како да го намалите желудникот и да ги исчистите цревата?

Прочитајте: “Единствениот зачин кој ќе ве „преполови“: додајте само 1 лажица во вашата храна и гледајте како се „топите“…“ОВДЕ.

Куминот помага да се отстрани вишокот течност од телото. Тоа може да помогне да се намалат отоците и да се забрза вашиот метаболизам. Ѓумбирот исто така ги забрзува метаболичките процеси во телото.

Коренот на оваа билка го зајакнува имунолошкиот систем, се бори со воспаление во клетките. Не заборавајте за контраиндикации, задолжително консултирајте се со вашиот лекар. Еве што ви е потребно:

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

1 лажица мелен кумин
1 лажичка рендан ѓумбир
1 литар вода.
сок од 1 лимон
Готовиот пијалок чувајте го во фрижидер не повеќе од 3-4 дена.
Можете да готвите половина порција ако оваа количина ви е многу.

ПОСТАПКА:

Куминот сомелете го а ѓумбирот изрендајте го, па залијте ги со 1 литар вода. Оставете да врие 5 минути на умерена температура, па оставете да излади и процедете. Додајте сок од лимон во топлиот напиток.

УПОТРЕБА: По 50 мл топол напиток, половина час пред секој од главните оброци. Остатокот се чува во фрижидер, а пред употреба малку за сегрева (не да врие!). Видеопрезентацијата погледнете ја ОВДЕ.