Пијте го овој лек 7 дена за „организам како нов“, општо здравје, против воспаление и исфрлање на насобраните тoкcини. Овој лек се состои од 3 состојки, а за возврат добивате млечен напиток кој е многу лековит и има бројни здравствени придобивки. Првата состојка е лукот.
Лукот првенствено може да се користи за лекување на гастроинтестинални проблеми на дигестивниот тракт. Лукот помага во лекувањето на артритис, а се покажал и како одличен помошник во лекувањето на некои видови paк.
Нутриционистите сметаат дека лукот треба да се јаде сиров за од него да се извлечат сите негови придобивки. Во комбинација со мед и чувар куќа, оваа мешавина е толку многу силна што помага во лекување на многу болести.
Доколку овој лек го конcyмирате 7 дена по ред, значително ќе си го подобрите здравјето и ќе cyзбиете појава на многу болести. Ако овој лек го пиете наутро на празен стомак, ќе овозможите забрзување на циркулацијата на кpвта; ќе го забрзате метаболизмот и ќе ги намалите воспалителните процеси во телото.
Овој лек помага и кај артритис и во исфрлање на задржаните течности во телото. Најдобро е да го конcyмирате наутро на празен стомак за да ги исфрлите сите токcини кои што се насобрале во текот на ноќта.
Помага и при воспаление и други проблеми со мускулите, а потребно е да се пие по 1 лажичка наутро. Исто така, лекот може да го разредите и во чаша млака вода, па на овој начин да ја примените терапијата.
Начин на применување на терапијата: Лекот се пие 7 дена по ред наутро на празен стомак. Потоа правите пауза од 2 седмици и ја повторувате терапијата уште еднаш. Лекот може да се пие и помалку денови, во зависност од здравствената состојба.
Доколку целата количина од лекот не можете да ја испиете наутро, може да ја поделите на неколку пати во текот на денот, но лекот најмногу делува доколку се испие пред првиот оброк, najдобро до 12 часот.
Потребни состојки: 5-6 листови чувар куќа, 3-4 мали чешниња лук (или помалку), 1 лажичка мед и малку вода. Постапка: Сите состојки ставете ги во блендер, додајте малку вода за да се разреди смесата и сето соединете го. Процедете.
Ќе добиете „млечен“ напиток со слатко-горчив вкус кој е многу лековит. За време на првата терапија може да користите помалку лук доколку не можете да го „сварите“, но за втората терапија после 2 седмици употребете ја количина напишана погоре во состојките.
Чувар куќата содржи танини, растителна слуз, смола, калциум малат, мравја и јаболкова киселина. Современите истражувања потврдиле дека содржи голем број лековити киселини, флавоноиди и јаглехидрати.