Овој природен лек се приготвува од само неколку состојки, а ќе ве изненади со неговата делотворност.

Ќе ги исчисти вашите црева, ќе ги опорави, но истовремено ќе го зајакне и вашето срце и ќе ви помогне да ослабете.

Потребни состојки:

1 јаболко
250 мл вода
1 лажица мед
1 лажица ленено семе
1 лажица чиа семе

Постапка:

Јаболкото измијте го, отстранете ги семките, па исечкајте го на коцкички. Ставете ја во блендер заедно со водата и миксајте додека да добиете хомогена смеса.

Во смесата додадете чиа, мед и ленено семе, како и семките од јаболкото. Семките од јаболко се додаваат само доколку тоа е органско, односно не е прскано.

Истото се однесува и на лушпата. Во спротивно, јаболкото излупете го и отстранете ги семките, бидејќи во нив се концентрираат сите токсини од пестицидите.

За постигнување на максимални резултати, овој напиток пијте го секој ден во период од три седмици, иако одлични резултати ќе забележите за само 24 часа.