ЖУ-ЖУ Погача

Потребни состојки:

650 г брашно

150 мл топла вода

150 мл јогурт

2 лажички сув квасец

2 лажички шеќер

½ лажичка сол

3 лажици масло

2 јајца

2 чешниња лук

200 г путер/маргарин

Постапката погледнете ја во видеото:

Видео:

Претходна статијаЕпидемија на морбили во Дебар
Следна статијаСолена штрудла со шунка и кашкавал