За да не ви виси стомакот: ароматичен напиток за слабеење

Ви го претставуваме рецептот за лековит напиток кој ќе ви даде енергија, ќе ги изедначи тенот и ќе го намали висечкиот стомак.

Потребни состојки:

½ -1 лажица куркума во прав

½ -1 лажица ѓумбир во прав

½ лажичка кајенски пипер во прав

5 лажици лимонов сок

-стевија по вкус

1 литар вода

Постапка:

Сварете 1 литар вода, па тргнете од рингла.

Во еден бокал ствете ги сите останати состојки, па прелијте со врела вода и оставете да излади. Напитокот добро промешајте го и испијте го постепено во текот на денот.

Претходна статијаГенијален трик за готвење на пареа со помош на алуминиумски топчиња – ќе се прашувате како не сте се сетиле порано на ова
Следна статијаОва ќе ве подигне од постела кога ништо друго нема да може: ИНТЕНЗИВЕН напиток