ЦИМЕТ ДИЕТА стопете 7 килограми за една седмица без гладување

Познато е дека минералната вода ја поттикнува дигестијата и овозможува подобар проток на храната низ цревата.

Циметот од друга страна, ефикасно делува врз регулацијата на шеќерот во крвта, го загрева телото и го забрзува метаболизмот.

Лимонот го подобрува ова делување и го снабдува организмот со витамин Ц, делува стимулирачки врз цревата и ја тригира нивната перисталтика.

Комбинацијата од овие три состојки поттикнуваат природно и здраво слабеење, особено на масните наслаги натрупани на стомакот.

Воедно, овој напиток го намалува апетитот и создава чувство на ситост.

Потребни состојки:

1 чаша газирана, минерална вода
½ лажичка цимет во прав
½ лимон – сок

Постапка:

Во чаша со газирана вода додадете цимет во прав и свежо исцеден сок од половина лимон. Смесата ќе запени, па затоа користете повисока чаша.

Убаво промешајте додека да се изедначат состојките. Напитокот се препорачува да се пие двапати дневно, наутро и навечер, половина час пред јадење.

Loading...
Претходна статијаСолен ролат со тиквички, едноставен, сочен и вкусен, едноставна и брза подготовка
Следна статијаВежба која ќе го сплеска вашиот стомак – се прави само наутро и трае 4 минути