Рецепт и фото: Марија Милосковиќ

Потребни состојки за една кора, а потребни се вкуспно 3:

5 белки

150 г шеќер

1 прстофат прашок за печиво

3 лажици брашно

150 г сечкани ореви

Постапка:

Пенасто се матат белките, па потоа внимателно со лажица се додаваат другите состојки, па се пече на 200 степени околу 15 минути.

За фил:

1 литар млеко

4 пудинг од ванила

15 жолчки

300 г шеќер во прав

375 г путер/ маргарин

150 г сечкани ореви (не мора)

250 г чоколадо

150 г изматен шлаг ( не мора)

Постапка:

Сварете го пудингот со 15 жолчки и 300 г шеќер во прав во еден литар млеко. Кога ќе излади соединете го со пенасто изматен путер, а може да додадете и ореви, но не мора. Исто така јас додадов и изматен шлаг за да биде покремаста структура, но и ова не мора. Кремот се дели на два дела, а во едниот додавате растопено чоколадо и промешувате.

Редење: кора – жолт крем – кафеав крем – кора …

Рецепт и фото: Марија Милосковиќ