Сузана Манчиќ, поранешната „Лото девојка“ важеше за една од најубавите жени кои сме ги виделе на малите екрани, а и денес каде и да се појави плени со својата харизма и убавина.

Таа никогаш не се двоумела да признае дека направила одредени корекции, и дека многу вложува во својот изглед, а во една прилика открила како успеала да ослабе 15 килограми за нешто повеќе од еден месец.

Имено, таа извесен период се здебели поради начинот на живот во Грција, каде што живее нејзиниот избраник кој победи пред 23 години, Симеон Окомокос. Бидејќи цел живот држела диети, Сузана нашла ново решение за слабеење.

– Никогаш нема да заборавам. Бев на свадба. Кога ги видов фотографиите, бев многу лута на себе. Ги искинав сите слики и фала богу што ги немам“, изјави Сузана, тешка 89 килограми.

„Каде што има 89 килограми, има и 90, па и 100 (се смее)“, нагласи таа и додаде дека вишокот, како што обично се случува во менопаузата, се собрал околу стомакот.
Таа се свртела кон еден вид кето диета која се состои од два прашкасти оброци и вечера која сама ја подготвила.

„Вечерата доаѓа како награда. Полна чинија мешавина од салата, парче риба или стек“, набројува таа.

Важен три во сето ова била топлата лимонада што таа ја пиела наутро, како и специјалната закуска: краставицата.

Видов Московјанки дотерани како шетаат по улица и јадат краставица“, вели Сузана, која некое време живеела во Pycија и ја усвоила оваа навика.

Добро е познато дека овој зеленчук, богат со вода, е вистински сојузник на одличната линија. Сузана сечела краставици, ги ставала во сад и ги јадела за ужина, каде и да одела. Во борбата со килограмите и помогнало практично решение. За еден месец ослабела 11 килограми, а потоа незабележливо уште четири килограми.

„Процветав, брате мили“, рекла таа и ги им даде совет на сите да не се откажуваат од желбата за слабеење и да не се залажуваат со мислата „дека им поминало времето“.