Дома Тагови зошто е здрава хељдата

Таг: зошто е здрава хељдата

Kаша со хељда која спасува живот, спречува дебелеење и го штити...

Хељдата е нутриционистички многу квалитетна псевдо житарица. Содржи есенцијални аминокиселини кои помагаат во намалување на нивото на холестерол во кр-вта и нормализирање на високиот...