Дома Тагови Златни кифли

Таг: Златни кифли

Посни кифлички со „лајт“ мајонез, половина си ги замрзнувам за да...

За да направите убави, вкусни и меки кифлички, а покрај тоа да бидат посни, постои еден мал трик за кој малкумина знаат. Без јајца...

Кифли меки како душа: без млеко и путер, меки, пуфкасти, превкусни,...

Кифлите се без млеко и путер, а меки и превкусни, како да сте поминале часови правејќи ги... Под прсти се чувствуваат толку меки и...

Кифли замесени од тесто за ЦВЕТНА ПОГАЧА – убави се како...

Фото и рецепт: Зорка Јанчева Потребни состојки: 250 мл кисело млеко 250 мл обично млеко 50 г свеж квасец (една коцка) 1 лажица сол 4 лажици масло 1 лажиче шеќер 3 белки 1...

Совршени кифли со златна боја, меки како душа и сите се...

Кифличките можете да ги полните со солен или сладок фил, подеднакво се убавини вкусни. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 400 мл јогурт 300 мл вода 200 мл масло 2 големи лажици шеќер 1...