Дома Тагови Зимски колач

Таг: Зимски колач

ЉУБОВЕН ВЕНЕЦ: Колач со суво овошје

Највкусното слатко лепче! Потребни состојки: 3 јајца 1 ванилин шеќер 1 прашок за печиво 2 шолји шеќер (од 200 мл) 1 шолја млеко 1 шолја растопен путер 3 шолји брашно 1 супена лажица...

ЗИМСКИ КОЛАЧ фин и мирисен колач со суво овошје

Потребни состојки: 3 јајца 3/4 шолја шеќер (шолја од 250 мл) 3/4 шолја масло 7 лажици грчки јогурт (може и обичен цврст) 350 г суво овошје (брусница, кајсии и...