Дома Тагови Зимски колач

Таг: Зимски колач

Зимски колач со јаболка и ореви – едноставен рецепт за традиционален...

Рецепт и видео презентација на Сара од Мои Домашни Рецепти - Зимски колач со јаболка и ореви. Колачот многу лесно се приготвува, па навистина...

Фануропита – брз и многу вкусен колач, додека се пече цела...

Фотографии и рецепт на Ивана Живковиќ – Калдис – Фануропита Оваа пита е одлична за постудените денови, бидејќи целата куќа мириса боженствено на зачините, а...

ЉУБОВЕН ВЕНЕЦ: Колач со суво овошје

Највкусното слатко лепче! Обично се приготвува за новогодишните празници, Божиќ, за ваеридба свадба... Но толку многу е вкусно што може да го приготвувате многу...

ЗИМСКИ КОЛАЧ фин и мирисен колач со суво овошје

Потребни состојки: 3 јајца 3/4 шолја шеќер (шолја од 250 мл) 3/4 шолја масло 7 лажици грчки јогурт (може и обичен цврст) 350 г суво овошје (брусница, кајсии и...