Дома Тагови жу жу

Таг: жу жу

СИТЕ МИ ГО ПОБАРАА РЕЦЕПТОТ: Кифлички на потполно друг начин, за...

Прекрасни кифлички кои се печат само 8 минути! Може да се приготват во солена или слатка варијанта, па во рецептот се дадени двете варијанти...

ЈОГУРТНИ КИФЛИЧКИ ЖУ ЖУ: Најмеки и највкусни, за 20 минути готови

I РЕЦЕПТ – Кифлички со јогурт и кисела павлака за 20 минути – ЖУ ЖУ. Брзи, вкусни, подобри од купечките! Можете да ги приготвувате...

Најубавите кифлички со јогурт и кисела павлака за 20 минути –...

I РЕЦЕПТ - Кифлички со јогурт и кисела павлака за 20 минути – ЖУ ЖУ. Брзи, вкусни, подобри од купечките! Можете да ги приготвувате...

Домашни жу жу – многу вкусни и лесни за приготвување

Фотографија и рецептна Драга Јовановиќ Потребни состојки: 1 квасец, 1 лажичка шеќер, 200 мл млака вода, 200 мл млеко, 4 лажици масло, 2 јајца, 1 лажичка сол, 1 кг брашно, 250 г маргарин растопен, 1...

Кифлички со јогурт и кисела павлака за 20 минути – ЖУ...

Брзи, вкусни, подобри од купечките! Потребни состојки: 100 мл јогурт 100 мл кисела павлака 100 мл млеко 100 мл масло 2 јајца 2 лажички шеќер 40 г свеж квасец малку сол 700 г брашно...