Дома Тагови жолчки

Таг: жолчки

Некогаш одамна беше екстра популарен, но веќе долго е заборавен –...

Некогаш беше многу популарен и омилен, а веќе долго време е заборавен. Не само што не сум го направила цела вечност, туку и не...

Торта со вкус на бајадера

Највкусната торта! Потребни состојки за кора: 6 јајца, 6 лажици шеќер, 6 лажици мелени ореви, 5 лажици брашно, ½ прашок за печиво и 300 мл фанта. Потребни состојки за 1.фил: 300 г мелена...

Фантастичен колач со бисквит од белки и крем зготвен од жолчки

Потребни состојки за бисквит: 400 г белки (околу 10 мали јајца) Прстофат сол 250 г шеќер 120 г растопен путер/маргарин 100 мл млеко 350 г брашно 1 прашок за печиво 1 лажица...