Дома Тагови жербо ситни колачи

Таг: жербо ситни колачи

ПОКРАЈ БОМБИЦИТЕ, НАЈУБАВИ МИ СЕ ЖЕРБО КОЦКИТЕ – посен рецепт

Сите посни состојки за жербо колачиња кои веќе ги имаме напишано се однесуваат на бомбиците, но сега може да ги пробате и во колач...

ЏЕМ ОД КАЈСИИ И ОРЕВИ – ЖЕРБО KОЦКИ: Рецепт стар 150...

Рецепт на Драгана Ѓорѓевиќ. „Жарбо“ или „жербо“ коцките се настанати во Унгарија, како и сите колачи со ореви и џем од кајсии. Нивниот творец...

ВКУСНИ ШЕРБЕТНИ КОЛАЧИЊА КОИ СЕ ТОПАТ ВО УСТА: излегуваат цел куп,...

Многу вкусни шербетни колачиња кои се топат во уста. Не знаеш за доста штом ги направиш, а излегуваат навистина многу. Од неколку состојки и...

СИТНИ КОЛАЧИ СО ГРИЗ: Готови се додека сварите кафе, излегуваат 70

Прекрасни, вкусни, сочни! Пробајте ги, ќе ги обожавате. Потсетуваат малку на „урмашици“, но малку се „полесни“ од нив, бидејќи преливот не се вари, па...