Дома Тагови зелка

Таг: зелка

Најефикасно против хеликобактер…Гастритисот и чирот како никогаш да не постоеле…

Оваа течност е природен лек за хеликобактер пилори, гастритис, чир на желудникот и дуоденумот. Подготовката е едноставна, а препаратот е ефикасен. Helicobacter pylori е присутен...

Маж ми моли да го правам јадењево секој ден – резултатот...

Маж ми моли да го правам јадењево секој ден - резултатот е неверојатен. Мора да го пробате ова. Овој рецепт го правам 60 години!...

БУРЕК САРМА ОД РЕРНА: Омиленото јадење свиткано како пита и прелиено...

Рецептот за бурек сарма печен во рерна со сос од домати пробајте го овој викенд. Полека се ближиме до сезоната на омиленото македонско јадење...

ДЕЦАТА КОИ НЕ ЈАДАТ ЗЕЛКА, САКААТ ДА ИМ ГО ПРАВАМ ОВА...

Ако и вие имате деца кои не сакаат да јадат зелка, тогаш ова јадење сигурно многу ќе им се допадне на вашите најмили. Лесно...

СПЕЦИЈАЛИТЕТ: Сочна и многу вкусна комбинација за гурмански појадок

Ако го сакате зеленчукот, особено зелката, тогаш мора да го испробате овој специјалитет. Зелката е одлична на сите можни начини, од готвена, печена, динстана,...

ЕДНОСТАВНИ ПЛЕСКАВИЦИ ОД ЗЕЛЕНЧУК, ПОВКУСНИ ОД МЕСО: За помалку од половина...

Секогаш подготвувате исти јадења со кои се вртите во круг и немате идеја за некое ново, а вкусно и брзо јадење? Во тој случај...

ВИТАМИНСКА САЛАТА ОД БУРЕ: Ред „плочки“ од зелка, ред „малтер“ од...

Ова е стар начин за саламурење на зелката која може да се јаде после десет дена зреење. Во неа се сочувуваат сите витамини и...

ОВА Е ВИСТИНСКОТО ВРЕМЕ ЗА КИСЕЛЕЊЕ ЗЕЛКА: Оваа мудроштина злато вреди

Во продолжение на текстот дознајте кога е вистинското време за ставање на зелката за нејзино киселење, и каде е најдоброто место за складирање. Без...

БРЗА ИЗЛЕАНА ПИТА СО РЕНДАНА ЗЕЛКА: Повкусно јадење без месо не...

Кога ќе го прочитате рецептот, сигурно ќе си речете: „Како ли не не го знаев овој рецепт досега?“ Одлична идеја како да јадете повеќе...

ВКУСНА ЗЕЛКА КАКВА ШТО ЈА ПРАВЕА НАШИТЕ БАБИ: Од ова јадење...

„Мамо, има ли нешто слатко?„ - „Има сине, слатка зелка!“ На овој начин денес се шегуваме, па иако ова не е едно од оние...