Дома Тагови Зељаница

Таг: Зељаница

Пита со пченкарно брашно и спанаќ, мешаш сè и ставаш на...

Фото и рецепт: Sefka Rakic Потребни состојки: 500 г спанаќ или блитва 2 шолји пченкарно брашно 1 шолја обично брашно 100 г сирење 4 јајца 100 мл павлака 1 шолја млеко 1 прашок...