Дома Тагови здрава храна

Таг: здрава храна

Д-р Станишиќ открива: Еве како да купуваме ПОЕВТИНА И ПОЗДРАВА ХРАНА,...

Д-р Светлана Станишиќ откри неколку трикови кои ќе ни помогнат да купиме поздрава храна, но во исто време прифатлива за нашиот буџет! Многумина велат дека...

Хранете се здраво и ќе вежбате повеќе, студија открива директна поврзаност...

Неодамнешна студија потврди дека нашето расположение е директно поврзано со храната која ја јадеме. Ова е откритието на новата студија објавена во „Дневникот за...

Лековити рецепти од човек кој доживеа 114 години –тајната на долговечноста...

Човекот кој доживеа 114 години постојано и несебично ги делеше своите совети за начин на живеење, а особено на исхраната. Според него тајната на...

Пченични ‘ркулци – го јакнат имунитетот и срцевиот мускул, а го...

Да ‘ртите можете сè – сите житарици семки, јаткасти плодови, мешунки... Постапката е иста, само се разликува должината односно времето на ‘ртење. Веројатно некои од...

Спирулина – историја, хемиски и нутритивни факти

Спирулината е едноклеточна сино-зелена алга со научно име Arthrospira platensis. Името „спирулина" е изведено од латинскиот збор за „хеликс" или „спирала", означувајќи ја нејзината...

Без одрекување и диети ќе ги исфрлите токсините од телото со...

На сите понекогаш ни е потребно детално „чистење“ на организмот, но помислата на детоксикација обично асоцира на одрекување, гладување и промена во расположението. За...

Ослабел 100 кг без гладување и вежбање – дознајте го методот...

Во 2001 година Џон Габриел тежел неверојатни 181 килограм и не знаел како да се избори со својата дебелина. Се обидувал со разни диети,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"