Дома Тагови здрав колач

Таг: здрав колач

ВЕГАНСКИ КОЛАЧ ОД САМО 3 СОСТОЈКИ ЗА 1 МИНУТА: Без глутен,...

Овој колач е одличен за сите што сакаат да ocлабат: брз, едноставен и што е најважно, многу е здрав. Овој „3-состојки“ чоколаден колач е...

СО ОВОЈ ДЕСЕРТ ОСЛАБЕВ: Без брашно, без шеќер, многу лесно и...

Рецепт на Александар од Германија. Овој десерт е нешто фантастично. Иако подготвувам различни здрави и нискокалорични десерти, сепак овој ми е еден од омилените,...

МНОГУ ЗДРАВ КОЛАЧ: Само 3 состојки, без шеќер, за 5 минути,...

За сите кои внимаваат на своето здравје и својата фигура, како и сите вегани, треба да си го запишат овој рецепт затоа што навистина...

ВКУСНА ТОРТА КОЈА ИСТОВРЕМЕНО Е ЛЕК ЗА ДЕБЕЛОТО ЦРЕВО: Се приготвува...

Рецепт на Бојана. Драги мои пријатели, оваа торта е за сите возрасти, а уште е наречена и „Љубовна торта“. Вкусот ќе ве освои и...

Здрави колачи кои ќе ги јадете без чувство на вина во...

Овие колачи можете да ги јадете во текот на празниците и тоа без чувство на вина, бидејќи не содржат шеќер, ниту масти. Сите состојки...

ДИЕТАЛЕН КОЛАЧ БЕЗ БРАШНО, ШЕЌЕР И МАСЛО: Многу едноставен, здрав и...

Здраво на сите, јас сум Ебру од Турција и со вас сакам да го споделам рецептот за овој вкусен, но пред сè здрав колач....

КОЛАЧ ЗА ЗДРАВО СРЦЕ И МОЗОК – БЕЗ ШЕЌЕР И БЕЗ...

Здраво на сите, се надевам дека сте добро. Како и секогаш, така и денес сакам да ви откријам еден многу вкусен рецепт за здрав...

КОЛАЧ ЗА ЗДРАВО СРЦЕ И СИЛНИ КОСКИ: Се приготвува за 1...

Овој колач не само што е многу вкусен, туку е многу здрав. Богат е со калиум и здрави антиоксиданти кои го подобруваат здравјето на...

ЈАДЕТЕ КОЛАЧИ КОИ НЕМА ДА ВЕ ЗДЕБЕЛАТ: Вкусни и без брашно,...

Здраво на сите, се надевам дека сте добро. Денес ќе ви откријам еден рецепт за одличен колач кој се приготвува без брашно. За целиот...

ИЗМЕШАЈТЕ СÈ ЗА 2 МИНУТИ И ЗАВИТКАЈТЕ ВО ФОЛИЈА: Десертен ролат...

Вкусен и здрав десерт. Измешајте сè за 2 минути и завиткајте во фолија, брз десертен ролат без шеќер кој ќе ве воодушеви со својот...