Дома Тагови засладени пијалаци

Таг: засладени пијалаци

На деца и адолесценти им се забранува купување на засладени пијалаци...

Јужната Мексиканска држава Оаксака забрани продажба на засладени пијалаци и висококалорични грицки на деца. Оваа мерка е преземена со цел да се застане на...