Дома Тагови за што е лековит коријандерот

Таг: за што е лековит коријандерот

ГО ЧИСТИ ОРГАНИЗМОТ И ПОМАГА ПРИ СЛАБЕЕЊЕ: Оваа билка е моќен...

Доколку досега сте користеле коријандер како зачин, откако ќе дознаете колку е здрав, сигурно ќе го користите уште почесто. Иако долго време се користи...

Рецепт за природно лекување на дијабетес со коријандер

Коријандерот е позната билка од медитеранскиот регион, која најчесто се користи како зачин. Припаѓа на семејството повеќегодишни растенија Apiaceae, поточно родот Coriandrum (sativum), семејство...

За 42 дена отстранува 80% од тешките метали во телото –...

Коријандерот ќе ве ослободи од многу проблеми. За жал, и покрај значителниот напредок во сите области на општеството, современата епоха доведе и до многу здравствени...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"