Дома Тагови воспаление на бубрези

Таг: воспаление на бубрези

ПОЕФИКАСЕН ЛЕК НЕМА ДА НАЈДЕТЕ: Исчистете ги бубрезите и спречете воспаление...

Кога постои проблем со бубрезите неопходно е да се одбегнуваат одредени намирници. Станува збор за храна што содржи големи количини на натриум, калиум, фосфор,...

СИМПТОМИ КОИ ПОРАЧУВААТ ДА СЕ ЈАВИТЕ НА ЛЕКАР: бубрежните заболувања започнуваат...

Бубрежното заболување ретко е придружено со симптоми, а се проценува дека речиси 90 проценти од луѓето воопшто не знаат дека ја имаат болеста и...

Евтин природен лек: исчистете ги бубрезите и спречете воспаление

Воспалението на бубрезите (нефритис), најчесто е предизвикано од бактерии од семејството на стафилококи и стрептококи. Овие бактерии влегуваат во организмот од околината, честопати преку...

РУЈЕВИНА – СПАС ЗА БУБРЕЗИ: Најдобриот лек кој брзо ги решава...

Рујевината процвета кај нас. Се користи за бубрежни болести и инфекции, за камен... Изобилува со танини, па затоа се користи и во случај на...

Ова завршува во ѓубре, а ги лекува сите болести со мочниот...

Започна сезоната на црешите. Иако петелките од црешите и вишните погрешно се фрлаат, токму од нив се приготвува еден многу лековит чај кој е...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"