Дома Тагови вода

Таг: вода

Боровинките по пазарите знаат да чинат многу, но затоа можете да...

Боровинките се едни од најздравите бобинки. Сокот од боровинки се препорачува кај оние кои имаат ниско ниво на железо во крвта, за имунитет кај...

Овој рецепт за палачинки е од нашите баби. Тој е едноставен...

Приготвувањето на смесата за палачинки би требало да биде еден од наједноставните зафати во кујната, но факт е дека на многумина им задава главоболки. Меки,...

Додека спиете овој напиток ви ги топи масните наслаги

-Овој едноставен напиток е тајната за витка линија. ​ Со овие едноставни состојки кои можете да ги купите во било која продавница, ќе приготвите едноставен и...

Медицинска диета – 7 кг за 7 дена

-Овој режим на исхрана е доста ригорозен, но за седум дена значително се намалува тежината. Во текот на оваа диета не смее да се...

Пијте го ова 40 дена секое утро – ќе се чувствувате...

Златното млеко е пријатен и топол напиток кој е исклучително корисен за ’рбетот и коските воопшто. Помага при повторно воспоставување на ’рбетното подмачкување’ и ги...

Радикално чистење на цревата за 48 часа – навечер испијте го...

Можно е да се исчистат цревата во рекордно време, но за тоа е потребно многу одрекување и добра волја. Се сомневате дека можете само за...

Проверете во домашни услови дали имате кандида – еве како

Тестот со плунка можете да го направите дома и тој ќе ви покажe дали имате преголемо количество на кандида во организмот. Најдобро време да го...

Ѓумбирова вода како турбо забрзувач на слабеењето – како да подготвите...

Иако можеби сте слушнале и прочитале за бројни ефикасни рецепти за слабеење, ова е веројатно најдоброто оружје со кое најбрзо и најефикасно ќе се...

Велешко ѓозлеме – еден од најсподелуваните рецепти на интернет

Рецепт и фото: Анита Стојановска​ Ѓомлезе, Ѓозлеме, Сеченица... како сакате наречете ја, секако е превкусна! ​ Потребни состојки: ​ 250 г млака вода 1 квасец 100 мл масло 1 лажиче шеќер 1 лажиче...

Се наоѓа на Кожув планина – оваа вода лечи стомачни заболувања,...

Овде најчесто доаѓаат луѓе кои имаат проблеми со стомачни заболувања, уринарниот тракт но и бубрежни болести за да наточат од минералната вода. Водата навистина...