Дома Тагови вода

Таг: вода

Како да подготвите домашен Фервекс

Настинките и грипот се најчести заболувања на респираторниот тракт. Повеќето луѓе овие симптоми ги чувствуваат неколку пати во текот на годината, обично на пролет...

ИНСТАГРАМ ХИТ: Црна детокс лимонада – најпопуларниот пијалак во светот

-Штом еднаш ќе ја вкусите и вие ќе залудите по неа! ​ Црната лимонада е последниот хит кој може да се забележи на Инстаграм кога станува...

Како да излечите ангина и воспалено грло за 4 часа

Нашите предци имале големо искуство со лечење на различни болести со помош на народната медицина. Сите тие рецепти се пренесувале од колено на колено низ...

ЗА ПОСЛЕ ПРАЗНИЦИТЕ: Напиток кој ќе ги поништи сите масти и...

Забрзајте го слабеењето со овој одличен напиток! Вежбањето и здравата исхрана се сигурен пат и задолжителен процес од долготрајното губење на вишокот килограми. Но, доколку сакате...

Како да се спречи тахикардија (СРЦЕБИЕЊЕ) за помалку од 1 минута!

Во денешното брзо време, исполнето со нервози на секој чекор, не можеме, а да не се нервираме. Срцебиењето, тахикардијата е само една од многуте...

Непријатниот мирис од стапалата и обувките е голем проблем летно време,...

Луѓето кои работат од 8 до 10 часови во текот на денот во исти обувки се соочуваат со овој проблем, кој во суштина е...

Бананата со цимет овозможува добар сон, без кој пак човекот е...

Спиењето игра клучна улога за добра здравствена состојба и благосостојба во текот на целиот живот. Ако добивате доволно квалитетно спиење во вистинско време, тоа...

Чудотворен напиток од чиа семе и лимон за чистење од токсини

Лимонот е вистинско злато од природата, богат извор на витамин Ц и одлично средство за детоксификација на организмот! Но што се случува во организмот...

Имате отечени нозе? Елиминирајте го отокот на природен начин

Многумина сметаат дека отечените нозе како појава е сосем нормална. Со почетокот на летото, ова може да стане секојдневна појава. Отекувањето на нозете е...

Се пие една чашка пред спиење, ги гори мастите и ги...

Еден од најпосакуваните работи за секого е вишокот килограми да се загубат што побрзо. Поради ова, сите ние во одреден дел од животот се изложуваме...