Можно е да се исчистат цревата во рекордно време, но за тоа е потребно многу одрекување и добра волја.

Се сомневате дека можете само за 48 часа да ги исфрлите мастите и токсините од телото? – Можете!

Навечер испијте напиток за слабеење кој се приготвува на следниот начин:

Потребни состојки:

2 лажици лимонов сок

1 лажица лути пиперчиња

1 лажица рендан ѓумбир

300 мл вода

1 лажица јаворов сируп

Постапка:

Сите состојки измешајте ги во блендер и испијте го напитокот пред спиење.

Потоа наутро мора да го испиете напитокот кој ќе ви го забрза метаболизмот, а се прави на следниот начин.

Потребни состојки:

6 коцки мраз

2 домати

4 чешниња лук

6 лажици лимонов сок

500 мл вода

Постапка:

Измешајте ги сите состојки во блендер, и тоа е тоа.

Покрај ова мора да пиете и многу вода и зелен чај во текот на целиот ден.