Дома Тагови вода за слабеење

Таг: вода за слабеење

СОВЕТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ ЗА ЖЕНИ: Јадете колку сакате, додека се држите...

Сите оние кои имаат проблем со вишокот килогpами треба да знаат за „Терапијата со вода“ која прави чyда, а всушност се заснова на утрински...

ТЕРАПИЈА СО ВОДА КОЈА ПРАВИ ЧУДА ЗА ЦРЕВАТА: Еве како се...

Терапијата со вода која прави чуда, уште е позната и како „Јапонска терапија“ и се заснова на утринскиот внес на чиста вода во организмот....

MAГИЧHA BOДA 3A CЛAБEEЊЕ: Максимален ефект со 2 cocтојки

Оваа таканаречена „магична вода“ може да ви помогне да им речете „3богум“ на килограмите. Вишокот килограми и масни наслаги во пределот на стомакот, или...

Никогаш не ја фрлајте водата од киселите краставички, може да ви...

Никогаш не ја фрлајте течноста од маслинките, може да заштедите многу, а има и богати микронутриенти. Откога ќе се изедат киселите краставички, најчесто секогаш...

Внимателно осмислен еликсир за слaбeeњe на д-р Мандел, со овој напиток...

I РЕЦЕПТ: Внимателно осмислен еликсир за сла.беење на д-р Алан Мандел, со овој напиток се топат к илограмите со брзина на светлината. Овој ели.ксир...

ПИЈТЕ ЃУМБИРОВА ВОДА ОД 7 ДО 12 ДЕНА: Ќе намали 80%...

Комбинацијата од ѓумбирова вода со д иета базирана на банани, ќе ви обезбеди намалување на масните н аслаги до 80% доколку се придржувате на...

СУПЕР ЧАЈ: Ги намалува мастите и го забрзува метаболизмот, исполнете го...

Aко досега сте ги пропуштиле тренинзите во теретана и не сте обратиле внимание на вашата исхрана, со овие неколку совети за подобрување на метаболизмот...

САСИ вода со ѓумбир за топење на стомачето и перничињата на...

Оваа диетална вода содржи состојки кои е познато дека значително помагаат за елиминирање на масните наслаги околу стомакот и бутовите. Саси диеталната вода можете да...

Вода од ананас: ги топи масните наслаги, го одмастува црниот дроб,...

Потребни состојки: 1 ананас со средна величина или половина голем плод 6 листови нане/мента 1 литар филтрирана вода 1 тегла Постапка: Ананасот исчистете го и исечкајте го на коцки. Наполнете...

Овој напиток го топи салото дури и кај луѓето со над...

Потребни состојки: 1 краставица 4 лимони 10 ливчиња нане/ мента 3-4 см ѓумбир 2 литри вода Постапка: Земете еден лимон и исечкајте го на тркалца. Користете остар нож за да бидат...