Дома Тагови влакно

Таг: влакно

Пред да ја измиете косата, пробајте ја оваа маска која и...

Постојат многу козметички производи за нега на косата која според маркетинг рекламите трба да ја направат убава, сјајна и здрава пред се’. Се појавија...

Чудо од маска: жените со векови ја користеле како лек за...

Меласа е темнокафеава густа течност што се добива како остаток при производството на шеќер и се користи како суровина за добивање на шпиритус и...

Најдовте влакно во супата? Или можеби мува? Еве што велат експертите

Се разбира, ужасно грозно е кога во вашата чинија ќе најдете инсект или влакно од коса. Но дали знаете, дали е тоа опасно за...