Дома Тагови вкусни ситни колачиња

Таг: вкусни ситни колачиња

ТУБИЧКИ-РОЛНИЧКИ СО ОРЕВИ: Се подготвуваат за 10, а се печат уште...

Можат долго да стојат, супер се цврсти така што и на собна температура нема многу да омекнат. Излегуваат навистина многу колачиња, се подготвуваат брзо,...

СТАРИНСКИ ШТАНГЛИ СО ОРЕВИ И МАК, направете ги за кратко, а...

Старинските, ситни колачи се едни од највкусните колачиња кои често се нарекуваат „лапни-голтни“. Обично се послужуваат на масичките во дневната соба и служат како...

СОВРШЕН ПОСЕН КОЛАЧ: Многу едноставен, вкусен и сочен

Колачот со право го носи овој назив, зашто е направен од совршени состојки, едноставни но во совршена комбинација. Лесен за подготовка, многу вкусен и...

СЕ ЈАДАТ ЗА 1 МИНУТА: Големи топки – БОМБИЧКИ, подобри се...

Овие колачи ми ја красат кујната веќе цел месец. Ги правам секоја недела по еднаш, а дечињата сакаат да ги јадат дури и почесто....

СИТНИ КОЛАЧИ: од овој рецепт излегуваат многу, а на крајот се...

Ситни колачиња кои наместо да ги преливате во шербет, треба да ги премачкате со малку мед. Тестото се замесува многу лесно и не треба...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"