Дома Тагови вкусни погачици со кашкавал

Таг: вкусни погачици со кашкавал

КОГА НЕМАМ МНОГУ ВРЕМЕ ги правам овие печива со јогурт, излегуваат...

Овие печива се прават многу лесно и едноставно и ќе ви биде потребно малку време да го направите тестото. Тестото не се чека да...

СЕ ГОТВАТ СО 1 ЧАША ВОДА, ЗА 10 МИНУТИ: Многу брзи,...

Овие вкусни печива мора да ги пробате. Тестото се замесува едноставно и слично како она за еклери и принцес крофни. Брашното кратко се вари...