Дома Тагови вкусни колачиња

Таг: вкусни колачиња

ПУДИНГ РОЛАТИ – Тетка ми од Германија специјално дојде за да...

Ова е еден од најбараните специјалитети за кој се мисли дека не може секој да го направи. Напротив, кога ќе ја прочитате постапката, ќе...

СИТНИ КОЛАЧИ: од овој рецепт излегуваат многу, а на крајот се...

Ситни колачиња кои наместо да ги преливате во шербет, треба да ги премачкате со малку мед. Тестото се замесува многу лесно и не треба...

САМО БРАШНОТО СЕ ПЕЧЕ, а другите состојки се мешаат на рака:...

Ако досега не сте јаделе вакви колачиња, еднаш барем мора да ги направите. Според оригинален рецепт од американски шеф на една кујна, овие колачиња...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"