Дома Тагови вкусен и брз колач

Таг: вкусен и брз колач

ЕВТИН КОЛАЧ СО ОДЛИЧЕН ВКУС: Без трошка чоколадо и путер

Ова е многу евтина верзија на попyларниот колач „брауни“, и ако ви се чини дека не е претерано вкусен затоа што не содржи чоколадо,...

КОЛАЧ БЕН-МАРИ: Французинките го јадат цело време и не се дебелат,...

Традиционален француски колач кој го пробав пред 2 години во една слаткарница, а сега и јас го имам рецептот и можам да си го...