Дома Тагови витаминска салата за зимница

Таг: витаминска салата за зимница

Од 5 кг зелка и неколку состојки правам вкусна салата и...

Направете си убава, вкусна и декоративна салата од омилениот зеленчук. Вака подготвена таа е крцкава и лесно дигестивна, совршена како прилог за главното јадење....

ЛАДНА САЛАТА ВО ТЕГЛА: Одличен прилог за посните трпези, нема повкусна

Оваа салата преполна со витамини и витамини неопходни за силен имунитет, можете да си ја подготвите уште сега во поголема количина и да ја...

ХИТ САЛАТА: Готова за 10 минути, а вкусот на летото останува...

Летна салата која може да ја јадете и преку зима. Вкусот е феноменален, а постапката е многу едноставна. Ова е рецепт кој ќе го...

ЗИМНИЦА ЗА ДЕТОКСИКАЦИЈА: Мелен домат со праз, го зајакнува имунитетот и...

ЗИМНИЦА ЗА ДЕТОКСИКАЦИЈА: Мелен домат со праз, го зајакнува организмот и се препорачува за овој период. Рецепт на Лета од каналот Летина Кујна. Многу...

Витаминска салата – лутеница од морков, без готвење и печење, морковите...

Фото и рецепт: Сунчица Савиќ Стојановиќ – Лутеница од моркови. Лутеницата може да се приготви од сечкани, рендани или мелени состојки, а според рецептот на...