Дома Тагови витамин К

Таг: витамин К

Овие суплеметни не ги земајте заедно: правилната комбинација и времето се...

Витамините и минералите се супстанции неопходни за нормално функционирање на нашето тело. Тие се одговорни за правилниот тек на сите процеси во организмот почнувајќи...

Доктор Малишева предупредува – Еве зошто магдоносот не е добар за...

Витаминот К поттикнува згрутчување на крвта и може да биде фатален за срцето, па поради тоа пациентите со болести на срцето треба да бидат...