Дома Тагови винобран

Таг: винобран

Зимницата на баба ми: рецепт за мешана салата

Салатата која можете да ја јадете уште утре. Додадете го зеленчукот кој го имате, залејте со оцет, зачинете по желба, вистинска витаминска бомба за...

Исповед на еден месар – старото месо го претвораме во свежо...

„Солта и ладната вода ја извлекуваат смрдеата, шеќерот ја враќа бојата, а винобранот ја враќа свежината. Пазете што јадете...“- предупредува анонимен месар. На социјалните мрежи...