Дома Тагови вендоксин капки

Таг: вендоксин капки

ЛЕК ЗА ВЕНИ: Ја подобрува циркулацијата, ги намалува болките и отоците...

Потребни состојки: 50 цветчиња невен, 100 г рузмарин, 100 г кантарион, 100 г мајчина душичка, 100 г семе од коприва, 1 литар појака ракија....

Вендоксин капки за подобра циркулација – рецепт

Потребни состојки: 1 литар домашна комова ракија 50 г лист од коприва сува билка 50 г Ива трева - Teucrium montanum 50 г кантарион Постапка: Во поголема тегла ставете литар ракија,...