Дома Тагови вечерна молитва

Таг: вечерна молитва

Денес се празнува Свети Александар Невски: Ако имате некој болен во...

Александар Невски бил голем руски кнез, син на принцот Јарослав и светец на руската православна црква. Иако е руски светец, Александар Невски станал симбол...

СТАРЕЦОТ ПАЈСИЕ: Еве како треба да се спроведе вечерната молитва во...

СТАРЕЦОТ ПАЈСИЕ: Еве како треба да се спроведе вечерната молитва во семејството, кој треба да учествува во неа и што треба да прават малите...