Дома Тагови вазелин

Таг: вазелин

ТАА СЕКОЈА ВЕЧЕР ГО МАЧКА ЛИЦЕТО СО ОВОЈ КРЕМ: Изгледа за...

Сите генијални достигнувања всушност се многу едноставни. А да се одржи кожата млaда и свeжа е сосема можно со помош на домашен крем, која...

На Интернет кружи аптекарскиот рецепт на Мерлин Монро за нега на...

Мерлин Монро е жена на чија убавина и ден денес и се восхитуваат луѓето ширум планетата, а неретко се обидуваат да ја откријат и...

Лековит мевлем за изгореници, рани, убоди: овој таен рецепт го наследив...

Овој рецепт го правеше мојата покојна баба за своите деца, за мајка ми и вујко ми, за нас внуците додека бевме мали, но и...

Вазелин: меки стапала, совршени веѓи, долги трепки, меки усни…

Вазелинот е еден од производите кои често се потценуваат, иако овој евтин и едноставен гел може многу да направи за секого од нас. Претставува основа...

Домашен крем против брчки: фантастичен ефект за седум дена!

Овој домашен крем е идеално средство за нега на кожата: хидрира, го изедначува тенот, ги намалува видливите брчки и го успорува процесот на стереење...

Домашен крем кој прави чуда – ослободете се од брчките за...

Направете домашен крем кој ќе ве препороди. Рецептот е едноставен и чудесен: Потребни состојки: 1 жолчка 2 лажици бадемово масло (или маслиново) ½ лажица мед 2 лажички вазелин (медицински) Подготовка: Вазелинот...

Сигурно не сте знаеле дека ВАЗЕЛИНОТ може да се користи и...

Вазелинот е еден од производите кои често се потценуваат, иако овој евтин и едноставен гел може многу да направи за секого од нас. Претставува основа...