Направете домашен крем кој ќе ве препороди. Рецептот е едноставен и чудесен:

Потребни состојки:

1 жолчка

2 лажици бадемово масло (или маслиново)

½ лажица мед

2 лажички вазелин (медицински)

Подготовка:

Вазелинот го растопувате на пареа. По неколку минути кога целосно е растопен, го тргате од огнот и ги додавате останатите состојки. Мешате убаво додека да се изедначи смесата. Кремот го ставате во соодветен сад и го чувате во фрижидер.

*Овој домашен крем е идеално средство за нега на кожата: хидрира, го изедначува тенот, ги намалува длабоките брчки и го забавува стареењето.

Одговара на сите типови кожа.

Видливи резултати се забележуваат по само 7 дена редовно користење. Оние кои со внимание ќе се однесуваат кон својата кожа, ќе го  засакаат овој крем.