Дома Тагови варен кромид

Таг: варен кромид

ЛЕК СО ВАРЕН КРОМИД: помага за срце, циркулација, бoлки во колено...

Кромидот има богата хранлива вредност, содржи малку калории, а во него има и јаглехидрати, протеини, масти, растителни влакна, витамин Ц, Б1, Б6, Б9, манган,...

ПРИРОДЕН И МОЌЕН ЛЕК: Чајот од кромид е cпас за организмот

Овој чај може да се пие секојдневно, во поголеми количини, а погоден е речиси за сите. Одличен е за ситуации кога сакате да го...

Жена открива свој рецепт за намалување на шеќерот во кpвтa за...

Eдна баба од 75 години несебично на Интернет споделила нејзин сопствен рецепт со кој го намалила шеќерот во кр-вта за само 10 дена. Таа...

Чај од кромид и мед за срце, болки во колено, циркулација,...

Кромидот (Allium Cepa) припаѓа на растенијата од семејството Alliaceae каде припаѓаат лукот и празот. Тој е еден од најстарите култивирани зеленчуци познати на човекот. Потекнува...

Баба од 77 години ги намалила шеќерoт и притисокот за 10...

Покрај високиот притисок имав и висок шеќер кој некогаш достигаше 7,9. За да го решам овој проблем држев диета и почнав да пијам еден...

Запознајте ја бабата (77) која пука од здравје: Го пијам ова...

Делува кај чиреви, улкуси и респираторни тегоби, помага во спречување на бактериски инфекции... Проблемот со зголемен крвен притисок и шеќер во крвта денес ги мачи...