Дома Тагови вагина

Таг: вагина

Зошто е потребно и како да направите длабинско чистење на вагината

-Исклучително е корисно за длабинско чистење на вагината Парењето на вагината во кинеската медицина се спроведува за да се постигне ширење на крвните садови, подобра...

Овие знаци на лицето покажуваат каков му е половиот орган

Според таоистичката теорија, лицето открива сè. Ако ги знаете техниките за анализа на лицето, можете да ја откриете целосната личност на некој човек со...

Жените се грижат за бојата, големината и изгледот! А идеалната вагина...

Прво, да почнеме од основите. Она што повеќето од нас го нарекуваме вагина се однесува на вулвата, или надворешниот дел од женските генитални органи,...

5 причини за сува вагина – како да се спречи и...

Сува вагина претставува недостаток на вагинално подмачкување што предизвикува болен секс. Постојат многу можни причини за т.н.сува вагина кои се движат од физиолошки фактори (хормонални...

Како се менува вагината со текот на годините

Ако немате навика да ги прегледувате своите интимни делови, можеби не сте свесни за фактот дека вашата вагина се менува како што стареете, токму...