Дома Тагови универзално тесто

Таг: универзално тесто

УНИВЕРЗАЛНО ТЕСТО за пица, леб, кифли, погачи, фурнаринки: ова е тајната...

Со ова тесто можете да приготвувате различни видови на печива кои излегуваат меки и воздушести како пуфка, а одлично се развлекува и за пици,...

ЛУДО-УНИВЕРЗАЛНО ТЕСТО-Без јајца и млеко, за најубавите печива

На многу лесен и едноставен начин може да направите универзално „лудо“ тесто според рецептот на Маријана. Се замесува со квасец и не содржи млеко...

Универзално тесто за сите видови печива, меко е како душа: пици,...

Тајната на ова тесто е неговата еластичност и мекост, поради која печивата излегуваат пуфкасти и меки како памук. Од ова универзално тесто може да...

Тесто кое е готово за 15 минути – побрзо и повкусно...

Во продолжение можете да го прочитате рецептот кој беше најсподелуван измината година, за приготвување на универзално тесто од кое понатау можете да приготвувате било...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"